Runway in the Streets.

Home / Collaborations / Runway in the Streets.
IMG_9516 IMG_9522 IMG_9562 IMG_9581
Hellooo loves ☺
Who ever came up with printed sweaters, I am forever grateful! It’s always an effortless piece of clothing that speaks for itself and screams .ATTITUDE. Great things come in two, so today’s printed sweater has got the skirt in the same print; if you thought there’s not enough colors in the #OutfitOfTheDay. My pick today is from the Versace Pre-Collection, provided by Runway Boutique here in Prishtina that sells luxury brands such as: Roberto Cavalli, Versace, Cesare Paciotti, Dsquared, Miu Miu, Givenchy etc. The owner Vjosa, is a stylish woman also a personal shopper for some of her clients and brings single pieces just for them. Every piece in the store is unique, as she picks them directly from the brand stores in Milan from the newest collections being one of the first women to bring the global runway to the hands of Prishtina’s citizens. She has also attended fashion shows of the designers she sells and it was fun to talk about her fashion week experience. For the photo-shoot we chose from her boutique clothes of different styles, playing dress up with clothes I normally don’t own but would love to. I decided to start with the printed look because I feel very comfortable with it, especially after I added my own metallic twist with the silver sneaker platforms and the Dior So Real silver mirrored sunglasses. You will definitely see some cool looks this week, especially one dress that looks really chic…can’t wait to share them all with you

The shooting location this time was in Prishtina, at the national library, which is one of the must-see places of the city. The building contains of round roofs that symbolize the national hat of the Albanian old men. All around it’s dressed in metallic, geometric structure that adds grunge in the scenery and makes it a perfect shooting location for clothes. The colors of the outfit balance the grayness of the metal in the background. Hope you guys like the photos as much as I do and come back again this week for more looks from Runway Boutique. Kisses <3

Pershendetje te gjitheve,

Deri tani shkrimet ne kete blog kane qene vetem ne gjuhen angleze dhe nga sot dua te provoj diqka te re, te shkruaj edhe ne gjuhen shqipe. Ka shume nga ju qe deri tani e keni vizituar faqen vetem per fotografite, por nga tani shpresoj se do ta gjeni veten edhe ne shkrimet e mia ku mund te komunikojme per moden dhe te ndajme rrefime interesante. Dua te filloj nga e para; te ju tregoj arsyen e zgjedhjes sime ne kete medium te rrefej per moden si stil i jeteses ne nje vend e cakuar. Mendoj se rrobat tona dhe menyra si e stolisim veten jane faktore te rendesishem te identitetit tone, si duam ta shohim vetem dhe si duam te na shohin te tjeret. Zgjedhja e personit te caktuar per stilin dhe ngjyrat ne rrobat qe vesh gjate dites mund te tregojne disponim, profesion, moshe dhe preference. Kur flasim per preference; ajo cdo here ndryshon, ne mode nuk ka “gabim”. Cdo kush mund ta vesh nje rrobe te cakutar ne menyren e vet dhe ta stiloje ate sipas vendit dhe kohes, e cila besoj qe eshte art ne vete. Disa persona kane deshire te jene besnik te nje stili te caktuar, disa persona kane deshire dhe guxim te luajn me ngjyra, me materiale ose ne ndonje forme tjeter ne veshjet e tyre. Une mund te them qe i perkas me shume atij grupi qe pelqen te eksperimentoje, kam rroba nga me te ndryshmet. Me pelqejne shume ngjyrat dhe ne kete blog do te shihni shume veshje me ngjyra ne pergjithesi, gjithashtu stile te ndryshme te veshjes per raste te caktuara.

Fotot qe po shikoni ne kete artikull jane nga bashkepunimi im i pare me dyqanin “Runway” ketu ne Prishtine. Destinacioni i vetem per adhuruesit e brendeve luksoze si: Versace, Roberto Cavalli, Dsquared, Cesare Paciotti e shume te tjere. Pronarja Vjosa, nje femer shume moderne te cilen kisha fatin ta njoh me shume. Gjithqka qe ajo zgjedhe ta posedoje ne dyqan eshte unike sikurse stili saj, duke qene njera nder femrat e para qe sjell moden e pasareleve boterore ne qytetin tone. Duke biseduar per moden, Vjosa me rrefeu edhe eksperiencen e saj ne sfilatat e javes te modes ne Milano te cilat i frekuenton tash e disa vite. Nje femer shume modeste nga e cila cdo vajze e moshes sime mund te mesoje shume. Me Vjosen zgjodhem disa veshje te cilat do ti shpalosim ditet ne vijim dhe mendoj se jane shume special. Kjo qe po shihni sot eshte nje pamje te cilen e pelqej jashtezakonisht shume, bluze dhe fund me shkrime shume ngjyreshe nga koleksioni Versace. Diqka kaq avangarde si kjo veshje kerkon nje stilim te menqur dhe paska minimal ne menyre qe ngjyrat most e trazohen me aksesore te tepruar. Une vendosa ta kombinoj me ngjyren metalike duke mbathur atlete me platform dhe syze te po te njejtes ngjyre. Ngjyrat dukeshin shume bukur krahas biblotekes kombetare e cila mbetet nje nga ndertesat me te bukura te qytetit per mua. Veshja gjeometrike nga metali neper tere objektin e bene ate nje vend shum interesant per sesione fotografish. Shpresoj te ju pelqejne fotot dhe ejani prap sepse kemi disa veshje shume te bukura qe presim ti publikojme. Faleminderit per kohen dhe nese keni ndonje sygjerim apo koment per shkrimin e pare ne gjuhen shqipe, ndjehuni te lire ta postoni poshte ne kutine e komenteve apo ne rrjetet e mia sociale. Mpuq!

Wearing:

Versace Collection Top and Skirt

Bershka Shoes

Dior So Real Sunnies

• Photographed and Edited by Digital Perspective Photography
• All clothes can be shopped at Runway Boutique, UCK 103/2 , Prishtine

Recommended Posts

Showing 2 comments

  • Yara
    Reply

    Like per shqip-shkrim, like per veshje! Shume e veqante Blertina <3
    You go girlllll XOXOXOXO

Contact Us

Good vibes only.