Magic of the Black*

Home / Collaborations / Magic of the Black*
IMG_9722 IMG_9677 IMG_9717 IMG_9708 IMG_9689 IMG_9737-2
When in doubt, wear black ☺

That’s the best advice I can give to my female readers, you can never go wrong with this color. Doubt is definitely not the word to describe my feeling when I wore this amazing little black dress; it was a YES from the first try. Every girl needs at least one black dress in her closet; to look elegant, effortless and fierce. A small detail to spice things up is always welcome in a black dress, especially if that detail identifies YOU in this blackness. The detail of my black dress is metal cut-outs which makes it grunge and shows a little skin; how I like to present myself most of the time. Finding the perfect size for your own black dress is really important, especially if you’re going for a tight one. Needless to say, the dress I’m wearing here is the smallest size of the collection but it fits me perfect and I can move comfortably. Long sleeves and the high neck add elegance in this lady-like look, therefore I paired it with black stilettos and as per usual; no accessorizing.

This is my last look from the photo-collaboration with Runway Boutique here in Prishtina. You saw me wearing different things, trying out different styles; as I like to call it a dress-up. You need to try a variety of things in life before you find yourself and this applies in clothing as well. My lifestyle is changing, I’m applying for jobs and this call all be reflected through the way I dress as well. Nevertheless, I remain a street-style chick forever; I really miss shooting daily outfits with jeans, sneakers and tops. I just haven’t been lucky lately with weather, photographer and pretty much everything else in life but I hope this ‘darkness’ is only temporary and better things are in store for me; and for you ☺

——————————————————————————————————————————–
Kur keni dyshime se cfare te veshni, thjesht vazhdoni me ngjyren e zeze. Nga eksperienca ime, dhe e shume vajzave qe njoh, asnjehere nuk mund te gaboni me kete ngjyre dhe sidomos kur bleni rroba te zeza, do ti vishni sa e sa here. Kur flasim per fustane; cdo femer ne dollapin e saj duhet te kete nje fustan te zi; te gjate, te shkurte, te gjere, te ngushte…ashtu sic ju e doni. Fustani i zi, sidomos i veshur ne mbremje, i jep nje femre shum elegance dhe finese. Ndonje detaj i vogel ne fustan njengjyresh te zi eshte cdo here i mireseardhur, ndoshta per tu vecuar ose identifikuar ne kete “erresire”. Detajet e fustanit te zi qe kam veshur sot, prerje dhe metal, jane gjera me te cilat pelqej te identifikohem; e erret e guximshme. Kur bleni fustan njengjyresh, prerja ka shume rendesi gjithashtu dhe madhesia, sidomos kur deshironi fustan te ngushte. Kjo prerje qe une kam zgjedhur me menge te gjata dhe qafe te larte i japin trupit gjatesi, sidomos per femra me fizik te dobet sikur i imi. Materiali shume kualitativ me lejon qe te levize lireshem dhe te ndihem rehat ne kete fustan te ngushte prandaj konsideroni edhe kualitetin ne blerjet tuaja.

Kjo eshte veshja e fundit nga bashkepunimi jone me butikun “Runway” ketu ne Prishtine. Keni pare veshje nga stile te ndryshme; jam munduar qe te provoj gjera te reja dhe te ua jap mendimet me te sinqerta. Ta gjesh veten me nje stil te caktuar do te thote te provosh gjithcka tjeter. Ashtu eshte edhe ne jete, duhet te provosh shume e shume gjera deri sa te gjen ate qe deshiron. Kjo gjithsesi percillet edhe me rroba, me jep shume per te shkruar. Ne fakt, kur flasim per stil; ka ca kohe qe nuk kam fotografuar dhe shkruar per veshje ditore (xhinse, bluze dhe patika); stili im I preferuar. Moti i keq dhe mungesa e fotografit po e ben kete gje te pamundur por shpresoj qe shume shpejt gjerat do te ecin me mire dhe do te keni shume veshje tipike “Blertine” ☺ Deri athere, mund te me ndiqni ne faqen time te Instagramit (Britesouls) kur postoj disa nga veshjet e mia ditore. Mpuq!!

Wearing:

Versace Collection Eyelet Hem Dress

• Photographed and Edited by Digital Perspective Photography
• All clothes can be shopped at Runway Boutique, UCK 103/2 , Prishtine

Recommended Posts
Contact Us

Good vibes only.